En Popüler 5 Bilim Kurgu Filmi

En Popüler 5 Bilim Kurgu Filmi

  Mart 30, 2020

  26 Okunma

Beğenerek izleyeceğiniz beş bilim kurgu filmini sizinle paylaşmak istedik. İşte severek izleyeceğiniz filmler ve detayları, iyi seyirler.

Son yıllarda teknolojinin büyük ivme kaydetmesi ve artan pazar ile bilim kurgu filmleri piyasasında da olağan bir yükseliş oldu. Her ülkeden bilim kurgu ve fantastik film çekimlerine ciddi bütçeler ayrılmaktadır. Bilim kurgu filmleri izle soruları ve ihtiyaçları böyle iken sizler için dünya çapında en çok izlenen bilim kurgu filmlerini paylaşmak ve az da olsa bunlar hakkında bilgi vermek istedik. m Hd film izle ailesi olarak amacımız sizlere en doğru ve en hızlı filmleri bir araya getirerek sunmak bu filmleri türkçe ve alt yazı seçenekleri ile isteğiniz doğrultusunda seyir etmenizdir. Aslında bu tür filmleri kendi içlerinde dram, aksiyon ve macera barındıran filmlerdir. Hatta kimi zaman komedi içeri ile dikkat çeken bilim kurgu filmleri de mevcuttur.

Bilim Kurgu Filmleri ve İzleme Önerileri

Sizlere IMDB puanına göre de filtreleme yaptığımız TOP 5 bilim kurgu filmleri hakkında hem kısa bir bilgi hem de izlekten keyif alacağınız adresleri hakkında bilgi vereceğiz. Günümüzde bilim kurgu filmlerinin geldiği nokta büyük bir yer ve kitleye sahip olsa da Türkiye halen bu konuda çok geride. Sadece Cem Yılmaz’ın G.O.R.A ile başlattığı bu serüveni halen sürdürebilen olmadı. Bu tür filmler hem bütçe hem de geniş bir zaman dilimine ihtiyaç duyulan yapımlardır.

Arka perde de belkide yüzlerce bir ekibin çalışması sonucunda ortaya çıkan filmlerdir. Bu yapımlarında en çok filmleri izlenen ülke ABD birinci sıra da gelmektedir. Sizler bu filmleri en kaliteli ve kesintisiz bir biçimde hd film izlemek için web sitemizi ziyaret edebilir birbirinden güzel filmleri izleyebilirsiniz. Unutmayın üye olarak ta izlediğiniz bu filmleri favoriye ekleyebilir arkadaşlarınızla da paylaşabilirsiniz.

Seveceğinizi düşündüğümüz ve izlemekten keyif alacağınız 5 filmi sizler için listeledik. Listelediğimiz bilim kurgu filmlerini favori izlenen listenize kayıt ederek arkadaşlarınıza göndermeyi unutmayın.

Ben Efsaneyim: Baş rolde Will Smith‘in oynadığı Ben Efsaneyim bilim kurgu filmi 2007 yılı ABD yapımı bir film olmakla beraber, hem dram hem aksiyonun yer aldığı bu filmi çok seveceksiniz. Askeri personel olan Robert salgın bir virüsten kurtulmak için ailesi ile ülkeyi terk etmek üzredir ve başına gelen kaza ile onu farklı bir hayat bekler. Kendi ve köpeği ile boş bir şehirde yaşan Robert ilerleyen zamanlarda büyük bir sürpriz ile karşılaşarak şaşkınlık geçirir. Savaştığı virüs bulaşan hastalar ile savaşırken ne kadar zeki olduklarını görür ve tedavi için elinden geleni yapmayı çalışır. En sonunda bulduğu tedavi ve yönteme çok şaşıracaksınız.

Bright: Baş rolde Will Smith‘in oynadığı film NETFLIX yapımı orjinal içerik başlığı altında çıkan bir özel yapım bilim kurgu filmlidir. Film 2017 yılında ABD yapımı olarak piyasaya çıkmıştır ve ilk kez NETFLIX üzerinden yayınlanmıştır. Netflix filmleri arasında en çok izlenen bilim kurgu filmleri listesine girmeyi başarmıştır. Baş rolde olan Will film de Darly rolünde bir polis memurudur ve ork görünümlü ortağı Nick ile beraber eşsiz bir serüvene başlarlar. Filme konu olan ırklar arası bir polisiye filmi içeriği onu daha çekici yapmıştır. Film de ortaya çıkan kadın elf üzerinde taşıdığı kutsal emaneti keşfeden diğer kötü elflerden kaçmaktadır. Darly ve Nick kadın elfi korumak ve emanetin kötü ellere geçmesine karşılık aldığı önlemler ile dikkat çekmektedir. Her ne kadar başarılı olsalar da kötü elfler emanet taşıyıcısını ele geçirir. Son çare Darly ve Nick öyle bir plan yaparlar ki heyecan burada başlar.

Transformer 3 Ayın Karınlık Yüzü: ABD yapımı olan bu film 2011 yılında beyaz perde ile buluşmuştur. Filmin baş rolü Sam okulundan yeni mezun ve bir iş aramaktadır. Bir türlü iş bulamayan sam sevgilisi ile beraber yaşamaktadır. Sevgilisinin patronu ise her ikisininde haberi olmadan Sam’in baş düşmanları Decepticon’lara hizmet etmektedir. Gezegenler arası yolculuk yaban bir dünyalının ay da hareketsiz kalan bir Decepticon’u yanlışlıkca canlandırması ile gizemli serüven başlar.

Maske: Baş rolde Jim Carrey ve onun unutulmaz mimikleri. Jim’i Film de Stanly Ipkiss olarak tanıyacağız. Ipkiss kendi halinde külüstür bir arabası olan banka memurudur. Bankayı soymak araştırmaya gelen ve Ipkiss ile muhteşem cazibesi ile yakınlaşan Tina, Ipkiss’in aklını başından alır. Macera tam burada başlar. Baş rol oyuncumuz kendini bir çıkmaz da bulur ve neden diye sorarken maske ile karşılaşır. Umutsuz olduğu bir anda maskeyi takması ile serüven başlar. Yılların eskitemediği 1994 yapımı bu filmi izlemenizi öneririz her anı komedi lan maske filmini çok beğeneceksiniz. Hd film izlemek ve 1080p görüntü kaliesi ile maske filmini çok seveceksiniz.

Avatar: 2009 yılında vizyona giren ve adından çok bahsettiren Avatar filmi dünya tarihinin en büyük bütçesi ile çekilmiş bilim kurgu filmidir. Filmin baş rolündeki Jack Sully eski bir askeri personeldir. Savaşta sakat kalmış ve tekerlekli sandalyeye mahkumdur. Gezegenler arası bir diyarda gerçekleştirilen projede kardeşinin avatarı ile eşleşecek tek kişidir. İkiz kardeşinin hayatını kaybetmesinden sonra kendi hayatı tam bura da değişiyor ve Avatar macerasına başlıyor. Kendini hem yeniden keşfediyor hem de aşkını bu gezegende farklı türde birinde buluyor. Dram ve aksiyonun bir arada olduğu bu filmi kesinlikle izlemenizi öneririz.

Yorum Alanı